ייצוג נפגעי עבירה – הגשת תלונה במשטרה

ייצוג נפגעי עבירה – הגשת תלונה במשטרה

נפגעי עבירות רבים חוששים מפני הגשת תלונה במשטרה ומפני הליכי חקירה במשטרה. רגישות מיוחדת קיימת כאשר מדובר בהגשת תלונה על עבירות מין, תקיפה מינית, או עבירות בידי בן זוג.

סערת הרגשות ומצבו הרגשי של נפגע העבירה עלולים להוות לו מכשול בהגשת תלונה אפקטיבית.

חשוב להתייעץ עם עורך דין המתמחה בליווי נפגעי עבירה טרם הגשת התלונה אשר יספק מענה משפטי ייחודי ואפקטיבי על מנת שנפגע העבירה יוכל להגיע מוכן ושקול לתחנת המשטרה.

ליווי צמוד של עו"ד מנוסה המכיר את מערכות התביעה והמשפט מקרוב עשוי להביא לקידום עניינו של נפגע העבירה בצורה המיטבית. במשרדנו אנו מלווים נפגעי ונפגעות עבירה ונחשפים מדי יום לקושי העצום שמתלווה לנפגעי העבירה בעת תרגום הטראומה לסעדים משפטיים.

פרופ' לימור עציוני צברה במשך שנים ניסיון ומוניטין כמומחית בתחום עבירות המין וייצוג נפגעי עבירה במשפט הפלילי. עו"ד עציוני בעלת ניסיון רב שנים בתחום הליטיגציה והייצוג בערכאות השונות.

הכלל החשוב ביותר הוא – לא לפנות למשטרה ללא ליווי משפטי גם כאשר את הנפגע והקורבן ואולי בעיקר כאשר אתה נפגע העבירה!

משרדנו מייצג נפגעי ונפגעות עבירה לאורך כל שלבי ההליך הפלילי והאזרח​י

הגשת תלונה במשטרה

התלונה מוגשת בתחנת המשטרה באזור בו אירעה התקיפה ולא באזור מגורי הנפגע/ת. לאחר הגשת התלונה תפתח המשטרה בחקירה. המשך שיתוף הפעולה עם מערכת אכיפת החוק חשוב ביותר בפעולות לאיתור מבצע העבירה ובאיסוף הראיות כדי שתתאפשר העמדתו לדין של הפוגע. מרגע הגשת התלונה, הנך נחשב/ת תחילה כמתלוננ/ת, ואם יוגש כתב אישום תיחשב/י בהליך המשפטי כעד/ה. המדינה היא המחליטה על העמדתו לדין של החשוד (באמצעות הפרקליטות).

החקירה במשטרה

החקירה תיעשה בדרך כלל בחדר נפרד וללא נוכחות אנשים נוספים. נשים זכאיות להיחקר על ידי חוקרת אישה. החקירה תיעשה תוך שמירה על פרטיות הנפגע/ת. לפי חוק זכויות נפגעי עבירה על המשטרה ליידע את הנפגע/ת על מצב התיק ושלבי החקירה השונים. נפגע/ת עבירה זכאי/ת לקבלת מידע על השלב בו נמצא התיק שנפתח בעניינו/ה.

בתחנת המשטרה יימסר לנפגע/ת טופס רישום התלונה, ועם הגשת התלונה במשטרה יתקבל קוד מזהה אישי וסיסמא. המידע אודות התפתחות החקירה נמסר באמצעות הטלפון או במערכת ממוחשבת- מערכת מנ"ע. המידע שיימסר תלוי בחומרת העבירה והוא מתייחס למצב הליך החקירה, התביעה וההליך המשפטי.

במידה ויוחלט על סגירת התיק ללא הגשת כתב אישום, ניתן להגיש ערר על סגירת התיק.

מאמרים נוספים

phone icon